Приведен сопственик на угостителски објект поради непочитување на мерките за спречување на ширење на ковид-19

Вчера во 19.10 часот, полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект на ул. ЈНА во Тетово, сопственост на С.Г.(37) од Тетово. При контролата било констатирано дека не биле почитувани протоколите за работа на угостителските објекти, односно на масите имало повеќе гости од дозволеното. Сопственикот бил лишен …

Приведен сопственик на угостителски објект поради непочитување на мерките за спречување на ширење на ковид-19 Read More »