ФОТО | Тажна глетка: Го врзале кучето за хидрант и го напуштиле

Грижата за домашните миленици е голема обврска, но љубовта која тие ни ја даваат е многу поголема. За жал, колку и да е тешка таа одлука, некои сопственици решаваат да ги напуштат своите кучиња. Девојката Кајли Енгелхард, од градот Грин Беј во американската сојузна држава Висконсин, била сведок на таква тажна глетка. Имено, таа здогледала …

ФОТО | Тажна глетка: Го врзале кучето за хидрант и го напуштиле Read More »