Tag : најлоша

Вести Економија

На Франција годинава и се заканува најголемата рецесија

Слободен печат
Франција најверојатно во 2020 година ќе ја доживее најлошата година на економска рецесија од крајот на Втората светска војна, оцени министерот за економија Бруно Ле...
Жена Забава Магазин

Знаете ли која диета е прогласена за најдобра од нутриционистите и докторите? Еве ја најновата листа на најдобри и најлоши диети!

Слободен печат
Ако размислувате за губење на килограми, размислете за диетата која веќе со години ја препорачуваат американските нутриционисти. Во студијата чии резултати се објавени во US News...
Еспресо Хороскоп

Три хороскопски знаци со најлоша среќа во месец ноември

Слободен печат
Од една страна, лошата среќа можете да ја гледате како испуштена можност, неуспех, проблем. Но, можете да ја гледате и како неопходна пречка која ве...