Tag : најдоброплатена спортистска

Останатo Спорт

Серена Вилијамс е минато, Јапонката Осака е најдоброплатена спортистка

Слободен печат
Јапонската тенисерка Наоми Осака и ја презеде титулата на најдоброплатена спортистка на светот на Серена Вилијамс, тврди магазинот „Форбс“. Според магазинот, победничката на УС Опен...