-2 C
Скопје

Tag : мзт скопје унибанка

Кошарка Спорт

Синот на легендарниот Петар Наумоски ќе игра за МЗТ Скопје

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со напорите да ги има во своите редови најталентираните македонски кошаркари во моментов, поради што денеска беше потпишан две...
Кошарка Спорт

Гевгеличани го „даруваа“ шампионот, нови бодови за Работнички!

Слободен печат
МЗТ Скопје Аеродром имаше негатива од седум поени на три и пол минути пред крајот (67:74). Но, серијата од девет поени по ред, без противникот...