• мвр санкции

Санкционирани 138 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден продолжиле со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје се изречени вкупно 138 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 36, 9 санкции за возење без возачка дозвола, шест за нерегистрирано возило, две за минување на затворен …

Санкционирани 138 возачи во Скопје Read More »