Мустафа Карадај ќе биде кандидат за претседател на Бугарија на Движењето за права и слободи

Движењето за права и слободи го предлага својот лидер Мустафа Карадај за претседателски кандидат на Бугарија. Негов потпретседател ќе биде бугарската европратеничка Искра Михајлова, јави дописникот на МИА од Софија. Откако беше објавена кандидатурата на Карадај, дел од раководството на Движењето на бугарските Турци влезе во Централната изборна комисија на Бугарија за да ги регистрира …

Мустафа Карадај ќе биде кандидат за претседател на Бугарија на Движењето за права и слободи Read More »