18.8 C
Скопје

Tag : муниција

Хроника

Кривична пријава и притвор за дебарчаните кај кои полицијата пронајде оружје и муниција

Слободен печат
Кривична пријава им е поднесена на двајцата дебарчани кај кои полицијата на 21 јуни пронајде оружје и муниција. Според портпаролот на Секторот за внатрешни работи...
Хроника

Собирал железо и нашол муниција

Вчера околу 14.40 часот во полициската станица Струга, Ф.М.(52) од Битола пријавил дека на регионалнниот пат Струга – Подмоље, покрај река Сатеска, на околу 50...
Вести Свет

Новозеландската полиција пронајде сомнителна експлозивна направа во Крајстчрч

Горан Наумовски
Новозеландската полиција во празна куќа во градот Крајстчрч пронајде пакет што содржел сомнителна експлозивна направа и муниција, јави ДПА. Пакетот е пронајден откако полицијата претходно...