24.8 C
Скопје

Tag : мотор запорожје

Ракомет Спорт

УЖИВАЈТЕ: Скубе – Дибиров, спектакуларна комбинација со фантастичен финиш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Без сомнение се очекува овој потег можеби и да се најде меѓу најдобрите пет на колото, по подолго време Вардар повторно на ЕХФ тв изборите…...
Ракомет Слајдер Спорт

Кога е најтешко, ВАРДАРЕ, ВАРДАРЕ: Европскиот шампион го „прегази“ Мотор Запорожје!

Слободен печат
Во многу важен меч за пласман во осминафиналето, македонскиот и европски ракометен првак Вардар на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ со резултат 38:28 го...
Ракомет Спорт

Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!

Слободен печат
После заминувањата на Даинис Криштопанс и Павел Атман, Вардар ќе биде ослабен на бековската позиција, но веднаш беа пополнети нивните места за денешниот натпревар против...
Ракомет Спорт

Стоилов: Ќе се бориме до крај, но односот кон Вардар е комичен!

Фидан Коминовски
Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Мотор Запорожје е закажан за в сабота (15 февруари) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје со почеток...
Ракомет Спорт

Дерби во СЕХА: Вардар го пречекува Мотор Запорожје!

Слободен печат
Вардар во новото коло од регионалната СЕХА Газпром лига ќе го пречека тимот на Мотор Запорожје. Дуелот со тимот од Украина ќе се игра денеска...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Помладите ќе добијат шанса против Мотор Запорожје!

Слободен печат
Стратегот на македонскиот шампион, Едуард Кокшаров во пресрет на натпреварот од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе добијат помладите....
Ракомет Спорт

Горбок: Понекогаш работите не одат во посакуваниот правец!

Слободен печат
Вардарци директно од Украина се упатија за Прешов, каде денеска ќе го играат натпреварот од четвртото коло на СЕХА лигата. Актуелниот освојувач на ова натпреварување...
Ракомет Спорт

Дали го погледнавте 4.000 гол на Вардар во ЛШ? (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион ја забележа и третата победа по ред во групната фаза од Лигата на шампионите на гостувањето кај Мотор Запорожје. Ракометарите на...
Ракомет Спорт

Дибиров: Бевме посреќни на крајот, но не ни беше лесно!

Слободен печат
Вардар мораше добро да се испоти за да дојде до нови важни бода кои повторно го одведоа европскиот шампион на врвот во групата „Ц“. Левото...
Ракомет Спорт

Вардар слави трета победа во Лигата на шампионите

Слободен печат
Вардар гостуваше кај Мотор Запорожје во дуел од четвртото коло во Лигата на шампионите, момците на Писонеро успеаја да победат во самиот финиш на еден...