Tag : мори канте

Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина пејачот Мори Канте, чиј хит сите многу добро го знаеме! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте, планетарно познат по песната „Yeke yeke“ од 80-те години, почина во петокот на 70-годишна возраст во болницата во Конакрију....