Tag : морено

Вести Економија

Бислимоски – Морено: Шпански инвеститори ги разгледуваат можностите за вложување во обновливи извори за енергија

Слободен печат
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски заедно со членовите остварија средба со директорката на регионалната канцеларија за економски прашања на...
Спорт Фудбал

Луис Енрике си замина, Шпанија има нов селектор

Морено доаѓа како наследник на досегашниот стратег на црвената „фурија“, Луис Енрике, беше соопштено на денешната вонредна прес конференција. Од приватни причини си заминува Енрике...
Вести Свет

ПОРАДИ ОВАА СЛИКА МУ Е УКИНАТ АЗИЛОТ НА АСАНЖ: Претседателот на Еквадор фатен во незгодна ситуација

Слободен печат
Како што пренесуваат многубројни западни медиуми, претседателот на Еквадор Ленин Морено, го укинал азилот на Асанж откако во јавноста се појавија повеќе од 200 негови...