Tag : Моника Круемади

Вести Регион

Моника Круемади го обвини Рама дека тој е виновен за жртвите, а не земјотресот

Слободен печат
Претседателката на третата по големина политичка партија во Албанија, опозициското Социјалистичкото движење за интеграција, Моника Круемади, гостувајќи во емисијата „Оваа недела” на телевизијата “Њуз 24”...
Вести Регион

Моника Круемади со силни обвинувања кон Еди Рама: Тој е виновен за жртвите, а не земјотресот

Слободен печат
Претседателката на Социјалистичкото движење за интеграција, Моника Круемади, во изјава за “News24” упати силни обвинувања кон премиерот на земјата Еди Рама. Таа кажа, дека виновен...