Tag : моне

Магазин Магазин слајдер Ретро

Може ли да трепери светлоста? Бил скршен од семејна трагедија, ама продолжил да ја слика светлината

Слободен печат
Клод Оскар Моне бил роден на 14 ноември 1840 година, како второ дете на Клод Адолф и Луис Жастин Моне. Семејството се преселило во Авр,...
Вести Македонија

Денес и утре во Собранието ќе се одржи „Жан Моне Дијалог 2″

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија денеска и утре ќе се одржи вториот дијалог од процесот „Жан Моне”, со кој ќе копретседаваат европратеникот и известувач...