15.8 C
Скопје

Tag : моби заза

Вести Свет

Спасени 209 мигранти од море кај Сицилија, 28 заразени од Ковид-19

Слободен печат
Помеѓу мигрантите кои се во карантин на бродот „Моби Заза”, што е вкотвен во близина на сицилијанското пристаниште Порто Епедокле, 28 се позитивни на Ковид-19,...