8 C
Скопје

Tag : млазни авиони

Вести Свет Слајдер

Кина испрати млазни авиони до Тајван, Тајпеј возвраќа: Ќе се бориме до крај

Слободен печат
Кина испрати дополнителни млазни авиони во воздушниот простор на Тајван во средата, на што реагираше министерот за надворешни работи на Тајван Џозеф Ву кој рече...