ВИДЕО | Радуловиќ: Беше доста динамично, имавме контрола во сите 40 минути

Со цврста и пред сè паметна игра, дополнета со голема борбеност и огромно срце, МЗТ Скопје Аеродром денеска на стартот од АБА2 лигата, го совлада српскиот Младост Максбет (97:90), кој важи за најголем фаворит за освојување на првото место и за пласман во јадранската елита. Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Дарко Радуловиќ е задоволен што …

ВИДЕО | Радуловиќ: Беше доста динамично, имавме контрола во сите 40 минути Read More »