13 C
Скопје

Tag : Мјуриел Баузер

Вести Свет

Баузер: Во Вашинтон може да се прават свадби, но без танцување

Слободен печат
Градоначалничката на главниот град на САД, Мјуриел Баузер, во интервју за телевизијата Си-ен-ен го одбрани своето решение да забрани танцување на свадбите, подвлекувајќи ги успесите постигнати од...
Вести Свет

Баузер: До 25 јануари да бидат забранети сите протести и демонстрации во Вашингтон

Слободен печат
Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Бaузер на денешната прес-конференција изјави дека локалната власт бара од федералната влада на САД да ги одземе сите дозволи за различни...
Вести Свет

Трамп најави „грандиозен” огномет во чест на 4 јули, градоначалничката повика жителите да останат дома

Слободен печат
 Градоначалничката на Вашингтон, демократката Мјуриел Баузер, се обрати до жителите на престолнината во пресрет на најважниот празник во САД, Денот на независноста, и ги повика...