Tag : мишел идалго

Спорт Фудбал

Почина легендарниот француски тренер кој на „триколорите“ им ја донесе титулата на ЕП 1984 година

Слободен печат
Идалго беше селектор на Франција кога „триколоритер“ предводени од Мишел Платини на теренот, триумфираа на Европското првенство 1984 година. Две години претходно, Идалго ја однесе...