16 C
Скопје

Tag : мирна разделба

Вести Регион Слајдер

Инцко: „Мирната разделба“ може да се толкува како закана за суверенитетот на БиХ

Слободен печат
Валентин Инцко, претставникот за Босна и Херцеговина во ЕУ, уште еднаш го прозва Милорад Додик за оспорување на Дејтонскиот мировен договор, територијалниот интегритет и суверенитетот...