ВИДЕО: Виртус на „крилјата“ на Теодосиќ се враќа во Евролигата

Кошаркарите на Виртус од Италија го освоија Еврокупот и обезбедија „кам-бек“ во Евролигата, откако денеска во финалето ја совладаа Бурса со 80:67. Бајката на турскиот тим од српскиот тренер Душан Алимпијевиќ, во чиј стручен штаб е Македонецот Мирко Петрески, ја прекина Виртус предводен од Милош Теодосиќ. Србинот Теодосиќ беше најефикасен во финалниот натпревар со 21 …

ВИДЕО: Виртус на „крилјата“ на Теодосиќ се враќа во Евролигата Read More »