16 C
Скопје

Tag : министрите

Вести Свет

Во Лондон средба на Г-7 во живо

МИА Агенција
Во Лондон се одржува првиот состанок на министрите за надворешни работи на Г-7 во изминатите две години и најавено е зајакнување на соработката со традиционалните...