• минато

Шилегов со порака до опозицијата: Нема да дозволиме Скопје и Македонија да се вратат во црното минато

При очи се прават слепи, при уши се прават глуви.Оваа држава нема да падне во вашите црнила, порача градоначалникот Шилегов на денешната трибина „На прав пат“ во спортската сала Борис Трајковски во Скопје. Тој на крајот од своето обраќање испрати порака до опозицијата истакнувајќи дека „нема да дозволи Македонија да се врати во црното минато“. …

Шилегов со порака до опозицијата: Нема да дозволиме Скопје и Македонија да се вратат во црното минато Read More »