„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец!

Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Југославија, Миљан Мрдаковиќ (38), се самоубил во изнајмен стан во Белград, каде живеел со неговата девојка. Според весникот „Курир“, седнал на креветот, рекол дека „не може повеќе“ и го зел пиштолот. Неговата девојка веднаш повикала полиција која го пронашла телото на славниот фудбалер со прострелна рана на главата. Мрдаковиќ …

„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец! Read More »