Tag : михајло ивановски

Ракомет Спорт

Екс играчот на Вардар се врати во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот среден бек на РК Вардар чии бои ги бранеше седум години и со кој освои две титули во Лигата на шампионите, Игор Карачиќ повторно...
Ракомет Спорт

Капитенот на шампионите Стоилов во „Аџибадем Систина“ (ФОТО)

Слободен печат
Најеуфорични беа најмладите, но задоволството да се биде покрај капитенот на шампионите не го криеја ниту повозрасните. Стоилов порача дека победата не е само на...
Ракомет Спорт

Не им беше лесно, што сè не трпеа ракометарите на Вардар!

Слободен печат
Македонскиот шампион Вардар на Фајнал фор турнирот во Келн го направи „невозможното“ и ја освои втората европска титула со победите над Барселона и Веспрем. –...