Tag : миха зарабец

Ракомет Спорт

Дибиров: Благодарам Кил што ни покажа до каде е овој Вардар!

Слободен печат
Вардар денеска беше совладан од Кил, одигра ужасно прво полувреме кое не се памети во СЦ „Јане Сандански“, поразот дојде со резултат 20:31 Веднаш после...
Ракомет Спорт

Билик пред скопскиот „пекол“: Ќе играме во една неверојатна сала!

Слободен печат
Екипата на Кил имаше добра увертира пред гостувањето во Скопје и дуелот со европскиот шампион. „Зебрите“ одиграа дуел во Бундеслигата во кој убедливо го совладаа...