• метрополи

Мицкоски: Можеби има поубави метрополи, но ова наше Скопје е најубавото!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во објава на Фејсбук по повод 26 јули – Денот на солидарност, посочува дека на овој ден треба да ја одбележиме победата на животот, солидарноста и нескршливата волја на скопјани. „Педест и седум години од катастрофалниот земјотрес. На овој ден да си спомнеме за оние кои ги загубија животите, но …

Мицкоски: Можеби има поубави метрополи, но ова наше Скопје е најубавото! Read More »