16 C
Скопје

Tag : метален ураниум

Вести Свет

Германија, Франција и Велика Британија го повикаа Иран да го почитува нуклеарниот договор од 2015 година

Слободен печат
Германија, Франција и Велика Британија денеска го повикаа Иран да се откаже од последното планирано кршење на нуклеарниот договор со светските сили од 2015 година,...