Tag : мерием узерли

Магазин Магазин слајдер Сцена

Убава како мама: Ова е ќерката на Хурем Султан која ја одгледува сама! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Мерием Узерли (36), најпозната по улогата како Хурем Султан во турската серија „Величествениот“, сподели фотографии со нејзината ќерка. Симпатичното селфи беше објавено од Мерием...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Популарната султанка Хурем веќе нема да глуми – ќе продава чоколадо, џемови и сладолед

Слободен печат
Актерката Мерием Узерли, која кај домашната публика е запаметена по нејзината улога во серијата „Сулејман Величествениот“ сврте нова страница. На социјалите мрежи објави дека отвора...
Еспресо Шоу биз

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Слободен печат
На престижниот фестивал во Венеција стигна и големата турска ѕвезда Мерием Узерли, попозната како Хурем султан. Црвенокосата убавица во Италија блесна во неколку раскошни креации...