6.8 C
Скопје

Tag : мери петреска

Здравје Магазин Магазин слајдер

Мери Петреска: Да симнеш 36 килограми не е шега, без кожата да ти „виси“, без чувство на глад, без вежбање

Ј.К.Д
Со висина од 162 см, Мери Зибероска Петреска, д-р по еколошки ресурси, имала 104 килограми и носела облека со конфекциски број 56. За една година...
Еспресо Храна

Мери Петреска „стопи“ 36 килограми готвејќи здраво, сега 3 рецепти споделува со вас!

Откако „стопила“ 36 килограми за две години, хранејќи се според принципот на липосукциската исхрана, згодницата Мери Петреска готви исклучително само здрави јадења. Мери има прилично...