20 C
Скопје

Tag : мемфис депај

Спорт Фудбал

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат
В петок ќе се играат реванш натпреварите од осминафиналето во Лигата на шампионите, Лион во Торино ќе брани 1:0 од првиот меч против Јувентус. Французите...
Спорт Фудбал

Има и радосни фудбалери поради одложувањето на ЕП

Слободен печат
Поради епидемијата на коронавирусот се одложуваат многу спортски натпреварувања, а помеѓу нив и Европското фудбалско првенство (за 2021) кое што требаше ова лето да се...
Спорт Фудбал

Наместо да прослават нокаут-фаза во ЛШ, се тепаа со своите навивачи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лион забележа реми против Лајпциг на домашен терен (2:2), иако после првото полувреме имаше негатива од 0:2. После мечот наместо да прослават пласман во осминафиналето...
Спорт Фудбал

Ливерпул најде замена за Мане, екс играч на јунајтед

Слободен печат
Се поизгледно е дека Ливерпул на лето ќе остане без најдобриот играч сезонава, Садио Мане за кого сериозен интерес пројави Реал Мадрид и уште сега...