20 C
Скопје

Tag : мемфис депај

Спорт Фудбал

Барселона уште сега си договори засилување за јануари

Слободен печат
Повеќе нема дилеми, на тренерот Роналд Куман во зимскиот преоден рок ќе му биде исполнета најголемата желба кога седна на клупата на Барселона, да го...
Спорт Фудбал

Депај не се откажува од трансфер во Барселона

Слободен печат
Мемфис Депај откри дека поради „одредени правила“ не можеше да се пресели во каталонскиот гигант од редовите на Лион. Иако се пишуваше дека уште во...
Спорт Фудбал

Ола: Имаме договор со нив, Депај сака да игра за Барса!

Слободен печат
Каталонскиот гигант во самата завршница од преодниот рок се обиде да ангажира засилувања за новата сезона, една од желбите беше Мемфис Депај, но неуспешно. Особено...
Спорт Фудбал

Познати се трансферите кои не се реализираа во последните моменти од преодниот рок, очекувано најлошо помина Барселона

Слободен печат
Очекувано, најголем губитнк е Барселона која остана без Мемфис Депај и Ерик Гарсија иако ги имаше договорено личните услови со фудбалерите. Главен виновник за нереализираните...
Спорт Фудбал

Депај е замената за Луис Суарез во Барселона!?

Слободен печат
Се шпекулира веќе еден и пол месеци, искусниот холандски напаѓач можно е наскоро да се пресели на „Камп Ноу“. Последните информации велат дека Мемфис Депај...
Спорт Фудбал

Што се случува со Барселона, нема пари за да му ја исполни најголема желба на Куман

Слободен печат
Од отпишаните, Луис Суарез е подготвен за „војна“ и не сака да си оди од Барселона, Артуро Видал се уште не го комплетирал трансферот во...
Спорт Фудбал

Ниту Лаутаро, ниту Вајналдум: Барса со големо засилување до крајот на неделава!

Слободен печат
Шпанскиот вицешампион наскоро се очекува да го промовира најдобриот фудбалер од Лион, Мемфис Депај (26), информираат холандските медиуми. Овој играч влезе во последната година од...
Спорт Фудбал

Холанѓанецот пред портите на „Камп Ноу“,Барселона се договори со Депај

Слободен печат
Како што јавува италијанскиот новинар Фабрицио Романо, Барселона експресно ја договори платата со холандскиот репрезентативец кој е желба на новиот тренер Роналд Куман и инсистираше...
Спорт Фудбал

Барселона планира две големи засилувања!?

Слободен печат
Каталонскиот клуб ги започна преговорите за Џорџино Вијналдум (Ливерпул) и Мемфис Депај (Лион). Иако Барселона е фокусиран на продавање играчи, две големи ѕвезди се приоритет...
Спорт Фудбал

Депај ќе биде новиот напаѓач на Барселона!?

Слободен печат
Лион вчера го имаше првиот натпревар од новата сезона во француската „Лига 1“, и започна со убедлив триумф од 4:1 дома против Дижон. Иако неговиот...