2 C
Скопје

Tag : мелбурн

Вести Ви Препорачуваме Свет

Мелбурн се бори со вториот бран на коронавирусот: Австралискиот град шест недели ќе биде под целосен карантин (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Вториот по големина град во Австралија, Мелбурн, од денеска е под целосен карантин, што ќе трае шест недели, бидејќи властите се борат со вториот бран...
Вести Свет Слајдер

Ендрус: Мелбурн повторно под карантин, ситуацијата е покомплицирана од претходно

Слободен печат
Мелбурн, вториот по големина град во Австралија, повторно ќе биде ставен под целосен карантин поради зголемување на случаите со коронавирус, изјави премиерот на Викторија, Даниел...
Вести Свет

Пораст на заразени од коронавирус во Мелбурн, заклучени 10 предградија

Слободен печат
Затворени се повеќе жаришта на коронавирус во Мелбурн, вториот најнаселен град во Австралија, во обид да се спречи ширењето на заразата, јави ДПА. Државата Викторија,...
Вести Свет

Тестирање од врата до врата во Мелбурн: 100.000 лица за 10 дена во едно предградие

Слободен печат
Австралиските здравствени власти ќе почнат со тестирање од врата до врата на повеќе од 100.000 жители во едно предградие на Мелбурн, каде се појави жариште...
Вести Свет

Австралија испраќа илјадници војници на улиците во Мелбурн за да се спречи втор бран на коронавирусот

Слободен печат
Австралиската војска денеска соопшти дека испраќа илјадници свои припадници на улиците во Мелбурн за да спречи втор бран на зараза во тоа ново жариште на...
Вести Македонија Слајдер

ГОВОРОТ НА ИВАНОВ ПРЕКИНАТ: Гала вечерта со бившиот македонски претседател во Мелбурн била евакуирана по вклучување на противпожарниот аларм (ВИДЕО)

Слободен печат
Бившиот македонски претседател Ѓорѓе Иванов, кој со семејството е на посета на македонските иселеници во Австралија, присуствуваше на гала вечер на покана од „The Macedonian...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го објави најубавиот момент од Мелбурн! (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја освои и осмата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“, навивачите на Новак Ѓоковиќ славеа во свој стил. После триумфот во големото финале...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ЛУДИЛО ВО МЕЛБУРН: Новак се појави пред стадионот, фановите во делириум (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ по осми пат во кариерата триумфира на Австралија Опен откако во финалето по речиси четири часа игра со 3:2 во сетови го победи...
Вести Свет Слајдер

Прв случај на коронавирусот во Австралија

Слободен печат
Австралија денеска потврди за прв случај на новиот вид коронавирус во државата Викторија, додека сојузната влада ги повика граѓаните да не патуваат во кинеската провинција...
Останатo Спорт

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат
Австралија Опен стартува доцна вечерва, но, главното прашање не е кој ќе ја освои титулата. Многу поважна за тенисерите и јавноста е една друга дилема...