2 C
Скопје

Tag : мелбурн

Останатo Спорт

ВИДЕО: Тенисерите во задолжителен карантин пред „Австралија опен“!

Слободен печат
Владата на државата Викторија потврди дека сите тенисери кои ќе играат на „Австралија опен“ ќе бидат 14 дена во карантин во Мелбурн, пред почетокот на...
Останатo Спорт

Тенисерите на „Австралија опен“ во строг карантин и со 60 евра за храна!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на „Австралија опен“, пред да го брка и деветтиот трофеј во Мелбурн малку подоцна од вообичаеното во специфични околности...
Останатo Спорт

Австралија Опен ќе започне во февруари под стрикни правила за сите учесници

Слободен печат
Првиот годинешен грен слем турнир првично беше планиран да започне на 18. јануари но поради пандемијата на коронавирусот и ригорозните медицински мерки во Астралија, 1....
Останатo Спорт

Австралија Опен најверојатно ќе се одложи

Слободен печат
Тој изјави дека на разни нивоа се разговара со челниците на Тениската федерација на Австралија за сите детали поврзани за грен слем турнирот кој се...
Останатo Спорт

Тенисерите на Австралија Опен ќе тренираат под надзор на полиција?!

Слободен печат
Филипс исто така тврди дека на тенисерите ќе им биде дозволено да го напуштат хотелот и да тренираат, но за тоа време ќе бидат под...
Останатo Спорт

Се одложува Австралија Опен?

Слободен печат
Јуниорскиот Австралија Опен веќе е откажан, а сениорскиот може да биде преместен за март или април. Причината за ваквите шпекулации на медиумите се одлуките на...
Вести Свет Слајдер

(ВИДЕО) Во хотел-карантин со ист уред тестирани над 200 лица, постои можност да се заразени со ХИВ!

Владата на Австралија призна дека користила иста опрема за испитување на гликоза во крвта на повеќе од 200 лица кои биле во карантин и ги...
Вести Свет

Протести во Мелбурн против мерките за коронавирусот: Повеќе од 70 лица се уапсени

Слободен печат
Властите во Мелбурн уапсија повеќе од 70 лица за кршење на прописите за останување во домовите, за време на протестот против рестриктивните мерки наметнати заради...
Вести Свет Слајдер

Протести и апсења во Мелбурн поради карантинските мерки (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата во австралиската држава Викторија уапси неколку лица поради протест против карантинските мерки воведени во градот Мелбурн поради пандемијата на коронавирусот. Рестриктивните мерки во Мелбурн...
Вести Свет Слајдер

Најмалку три жртви во невреме во Мелбурн, меѓу нив и четиригодишно дете

Слободен печат
Најмалку три лица загинаа во невреме што го зафати Мелбурн, а меѓу нив е и четиригодишно момче. Детето, на кое паднало дрво, починало подоцна во болница, а...