24.8 C
Скопје

Tag : Меѓународната мировна конференција

Вести Свет

Одложена мировната конференција за Авганистан

Слободен печат
Меѓународната мировна конференција за Авганистан, закажана за подоцна оваа недела, е одложена. Ова се случи откако талибанците не се согласија со разговорите, објави „Хил”. Конференцијата...