Tag : меѓународен суд за човекови права

Вести Свет

Иран ги тужи САД пред Хаг: Американските санкции уништуваат милиони животи

Слободен печат
Санкциите што американскиот претседател Доналд Трамп повторно им ги воведе на Иран претставуваат „катастрофален напор за задушување на иранската економија и уништување милиони животи”, соопшти...