-6 C
Скопје

Tag : маска грција

Регион

Од денеска задолжителна маска во сите затворени простори во Грција и на Кипар

МИА
Зголемениот број нови случаи на Ковид-19, како во Грција, така и на Кипар донесе и нови превентивни мерки, меѓу кои и задолжителното носење маска во...