18.8 C
Скопје

Tag : марко стевиќ

Останатo Спорт

Георгиевска балкански сениорски шампион во таеквондо

Слободен печат
Голем успех на нашите учесници на Бугарија, македонскиот таеквондо клубот „Бутел“ освои четири медали, едно злато, две сребра и брозан на 21 Балкански шампионат. Анамарија...