Tag : Марк Овермарс

Спорт Фудбал

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат
Поранешниот фудвалер на Барселона, Ајакс и Арсенал и член на репрезентацијата на Холандија, Марк Овермарс е огорчен на УЕФА и на неговата федерација. Овермарс кој...
Спорт Фудбал

Потпиша за Ајакс и веднаш доби казна за долгиот јазик (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот голман Кјел Шерпен од следната сезона ќе го носи дресот на холандскиот гигант Ајакс но по потпишувањето на договорот мораше да „одработи“ уште една...