ФОТО | „Терминаторот“ Шварценегер, по деценија бракоразводна парница, конечно е разведен

Постапката за развод помеѓу Арнолд Шварценегер и Марија Шрајвер конечно е официјализирана, откако тие пред 10тина години се разделија. Поранешниот гувернер на Калифорнија  и неговата сопруга се разделија првпат во 2011 година, но дури неодамна судски беа потпишани документите за развод и официјално се разведени во системот на Вишиот суд на Лос Анџелес, пишуваат од …

ФОТО | „Терминаторот“ Шварценегер, по деценија бракоразводна парница, конечно е разведен Read More »