Tag : манифестации

Вести Култура

Дебата: Институциите да најдат решение за работа на културните манифестации

Слободен печат
Културни настани имаше летово, но немаше економска исплатливост. Манифестациите се одржуваа со посебни протоколи и со помалку гости, а организаторите на настаните работеа со загуби....
Вести Регион

Исламската заедница на Косово ги суспендира молитвите и другите манифестации во џамиите поради коронавирусот

МИА Агенција
Исламската заедница на Косово (БИК) објави денеска дека, поради опасноста од ширење на коронавирусот, времено се суспендираат дневните молитвени собири со ритуали на клањање и...
Вести Свет

Франција: Досега 73 заболени од коронавирусот, властите откажаа настани во затворени простории

Слободен печат
Во Франција до 13 часот се регистрирани 73 случаи на заболени од новиот коронавирус, од кои 59 се на болничко лекување, 12 се излекувани и...
Вести Економија

Културното наследство адут за туристичко брендирање на државата

Слободен печат
Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Северна Македонија, Љупчо Јаневски и директорот на Националната установа Ансамбл за народни игри и...