Tag : малолетник

Хроника

Пронајдено е детето кое избега од дома

Горан Наумовски
Скопската полиција извести дека полициски службеници вчера околу 22 часот го пронашле малолетникот за кој пред два дена неговата мајка Н.В.(36) од Скопје беше пријавен...
Хроника

Повреден малолетник во кочанско Мојанци

На улицата „Маршал Тито“ во кочанското село Мојанци, Д.А. (34) од селото управувајќи „мерцедес“ со кочански таблички удрил во малолетник. Од силината на ударот детето...
Вести Регион

СТРАШНО: 11-годишник во Косово Поле претепан, силуван, а потоа пронајден мртов

Слободен печат
Косовската полиција уште од јануари оваа година била информирана за сексуалното злоставување врз 11-годишникот К. Весели од Косово Поле. Но, не биле преземени никакви дејствија...
Вести Регион

Малолетник обвинет за убиство на 28-годишен маж во Србија: Не сакав да го убијам, не знам да ракувам со пушка

Слободен печат
Едно малолетно лице во Србија е осомничено за убиството на 28-годишниот Милан Басаиловиќ, пренесува Курир.рс. Малолетникот кој има 17 години е осомничен дека на 2...
Хроника

76 годишник повредил малолетник со воздушна пушка, бидејќи му пречела вревата

Слободен печат
Еден малолетник е повреден кога 76-годишно лице пукало со воздушна пушка од својот балкон, бидејќи му сметала вревата која децата во средата навечер ја правеле...
Хроника

Кривична за малолетник од Скопје

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 14-годишник од Скопје кој е осомничен за кривично дело полов напад врз дете. Според МВР тој на 11 овој...
Хроника

Жена и дете нападнати во Аеродром

Скопјанката  Г.Т. (41) во МВР пријавила дека вчера околу 14 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ нејзиниот 14-годишен син бил физички нападнат од две за...