24 C
Скопје

Tag : макенија

Вести Македонија

Регистрирани 1.216 нови случаи на ковид-19, 15 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.761 тестирања, а регистрирани се 1.216 нови случаи...