• македонски камионџија

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, се преврте македонски камион што носел автомобили

Камион од Македонија кој превезувал автомобили попладнево се преврте на 130-от километар на автопатот А3 Брегана-Липовац во Хрватска, објави порталот 24 сата. Несреќата се случила околу 17 часот, кога возачот на камионот со македонски регистерски таблички ја загубил контролата врз возилото. Камионот се превртел, по што неколку од автомобилите кои ги превезувал паднале на автопатот. …

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, се преврте македонски камион што носел автомобили Read More »