• мајк тајсон

Тајсон ја тетовираше главата, па го нокаутираше противникот за 49 секунди (ВИДЕО)

Боксерската легенда, според некои и најдобриот боксер на сите времиња, Мајк Тајсон со поразот од Ленокс Луис на 6 јуни 2002 година за титулата шампион практично ја заврши кариерата, иако после тоа имаше уште неколку борби. Дека е тоа така, сведочи и првиот меч после тоа одржан осум месеци подоцна против Клифорд Етјен. На 10 …

Тајсон ја тетовираше главата, па го нокаутираше противникот за 49 секунди (ВИДЕО) Read More »