Tag : маи тај

Вести Свет

БОРБА ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ: Деца на 10 години го ризикуваат животот во рингот, некои биле ТРУЕНИ од сопствените ТРЕНЕРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Светот на боречките вештини е брутален, крвав и немилосрден. Неверојатната приказна за тоа ја раскажале планетарно популарните ѕвезди на тајландски бокс, Тајланѓаните Сгетдао и Дејдамронг, кои...