Tag : магла

Вести Македонија Слајдер

Временска прогноза: Умерено облачно со магла во котлините

Слободен печат
По котлините и долж Повардарието денеска ќе биде магливо и со ниска облачност, а во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните...
Вести Македонија

Маглата ја ограничи видливоста на повеќе патни правци во Македонија

Слободен печат
Намалена видливост поради појава на магла од 40 – 50м. има на патниот правец Скопје – Тетово – Гостивар и Тетово – Јажинце, од 50...
Вести Македонија

ВНИМАВАЈТЕ КАКО ВОЗИТЕ: Магла на повеќе патни правци во државава

Слободен печат
Намалена видливост на патните правци поради магла до 50 метри има на патниот правец Тетово – село Гајре, Кула – Катланово, Охрид, Струга, Штип и...
Вести Регион

Магла, птиците одат пешки: „Топ листа надреалиста“ пред 30 години ја предвиде иднината

Слободен Печат
Легендарната ТВ емисија „Топ листа надреалиста“ пред 30 години ја превиде иднината и загадениот воздух, јавуваат српските медиуми. Во последните неколку дена на Балканот, вклучително...
Вести Македонија

Магла на повеќе патни правци низ државата

Слободен Печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на патните правци Тетово...
Вести Македонија

Густа магла на патниот правец Скопје – Охрид

Слободен печат
На патниот правец од Скопје до Охрид и обратно на повеќе места има појава на густа магла. Видливоста на патот е на околу 50 метри,...
Вести Македонија

Магла на повеќе патни правци

Слободен Печат
Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 100 метри има на патните правци Велес – Катланово и Кочани – Берово, од 50 до...
Вести Македонија

Сончево и студено денеска, од недела снег

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен...
Вести Свет

КОБНА МАГЛА: Верижен судир на најмалку 35 возила во САД (ВИДЕО)

Слободен печат
Заради густата магла на автопатот во источна Вирџинија, дошло до верижен судир во кој учестувале помеѓу 35 и 45 возила. Заради судирот, кој се случил...
Вести Македонија

Утрово Кичево е најзагадениот град во Македонија

Слободен печат
Кичево е најзагадениот град во Македонија. Мерните единици покажуваат 403  микрограми на метар кубен ПМ10. Втор најзагаден град е Струмица со измерни 227 микрограми на метар...