4 C
Скопје

Tag : љупчо павловски

Кошарка Спорт

Младите Баделки ќе играат во Јадранската лига

Слободен печат
ЖКК Бадел 1862, по пауза од една година, повторно се пријави за натпреварување во регионалната женска кошаркарска лига WABA, за девојчиња со возраст до 17...