23.8 C
Скопје

Tag : лука јовиќ

Спорт Фудбал

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат
Најновите информации околу иднината на Лука Јовиќ велат дека три гиганти од Италија и Манчестер јунајтед се во трката за потписот на српскиот играч. Рома...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Покажа дека нема проблеми со килограмите: Манекенката Софија Милошевиќ е во топ форма и по породувањето!

Васко Спасоски
Познатата српска манекенка Софија Милошевиќ ова лето стана мајка, а бебето кое го доби со фудбалерот Лука Јовиќ доби име Алексеј. Манекенката кратко по породувањето...
Спорт Фудбал

Зидан ја крои листата на „отпишани“ во Реал Мадрид!

Слободен печат
Како што се најавува, 12 играчи во понеделник ќе ги започнат подготовките за новата сезона, а останатите ќе им се придружат после репрезентативните обврски. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат
Манекенката Софија Милошевиќ доби критики во коментарите под фотографијата на Инстаграм на која трудна позира во костим за капење. View this post on Instagram ?...
Спорт Фудбал

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат
Шпанската „Марка“ објави како би требало да изгледа летниот преоден рок во Мадрид пред стартот на новата натпреварувачка сезона 2020/21. Српскиот интернационалец Лука Јовиќ дојде...
Спорт Фудбал

Гризман меѓу најголемите разочарувања сезонава во „Ла Лига“ (ФОТО)

Слободен печат
Шпанската „Марка“ после завршувањето првенството, го објави тимот од 11 играчи кои најмногу разочараа оваа сезона 2019/20. Помеѓу нив е и светскиот шампион Антоан Гризман...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е решен да го продаде напаѓачот Јовиќ

Слободен печат
Како што информира „Марка“, „кралевите“ се подготвени ова лето да се ослободат од услугите на српскиот интернационалец. Лука Јовиќ се најде на насловната страница на...
Спорт Фудбал

Лука Јовиќ замена за Ибрахимовиќ во Милан!?

Слободен печат
Според „Гаѕета дело Спорт“, Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан на крајот од натпреварувачката сезона. Тоа нема да значи крај на неговата кариера играч, туку...
Спорт Фудбал

Јовиќ наскоро во дресот на Милан!?

Слободен печат
Човекот кој се очекува да биде нов тренер на „росонерите“, Ралф Рангник“, има желба да го ангажира Лула Јовиќ. Според „Калчомеркато“, српскиот репрезентативец се „согласи“...
Спорт Фудбал

Лука Јовиќ ги налути сите во Реал Мадрид (ФОТО)

Слободен печат
Напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ, повторно беше мета на критики во Шпанија. Српскиот фудбалер, кој ја заврши сезоната поради повреда на десната нога, на својот...