9 C
Скопје

Tag : луис хгамилтон

Останатo Спорт

Волф:Во ред е Хамилтон да преговара со Ферари

Слободен печат
Луис Хамилтон има актуелен договор со Мерцедес се до крајот на идната сезона, а „Газето дело Спорт“, пренесува дека Британецот оваа сезона имал две средби...