Tag : Љубин

Хроника

Апсење во Сарај, приведено 24-годишно момче

Слободен печат
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Ѓорче Петров вчера го лишиле од слобода А.А.(24) од селото Љубин, скопско, поради...
Вести Скопје

Скопските села Љубин и Кондово утре без струја

Слободен печат
Утре без напојување со електрична енергија ќе останат дел од Љубин и Кондово, како и објектите на Даути Комерц и УКА Комерц во општина Сарај....
Вести Македонија

Нема активни пожари во скопско, изгаснати пожарите кај Љубин и Кондово

МИА агенција
Во моментов нема активни пожари во Скопје и околината. Синоќа се изгаснати шумските пожари во селата Љубин и Кондово, Општина Сарај, што беа активни во...
Вести Македонија

Гори борова шума кај скопско Љубин

Пожар избувна попладнево во селото Љубин, на потегот кон село Рашче во Општина Сарај. Гори сува трева и борова шума. На терен се пет возила...